Sezóna 2014 za nami

 

Už asi tretí víkend to vonku vyzerá ako v kvalitnom britskom seriáli plnom napätia. Mrholenie, hmla, zima. Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie, len zle oblečený cyklista. Predsa len, mám rodinu a nebudem riskovať ochorenie. Tak nadišiel čas rekapitulácie, keďže v tomto roku s vysokou pravdepodobnosťou do sedla môjho Authora nesadnem. Ďakujem všetkým spoluúčastníkom cyklotúr, za krásne chvíle, kedy sme často prekonávali sami seba a pri tom mali kopec srandy. Veľa akcií som do tohto blogu nezaznamenal, a zo všetkých si najviac cením našu “tatranskú akciu” počas firemného víkendu.

Cyklotury 2014

Najviac km som nabicykloval v máji, k čomu dospela akcia Do práce na bicykli. Najmenej km naopak vidieť v júli, čomu zase napomohlo počasie. To, že rok 2014 bol teplotne ozaj biedny, dokazuje aj nasledujúci graf vývoja teploty v Bratislave.

pocasie_BA

Najdramatickejšia cyklotrasa bola pre mňa cesta z Viedne do Petržalky, keď počas celých 70 km lialo ako z krhle, po ceste ma zastavili milí rakúski policajti, keďže som akosi zišiel na diaľnicu a aby som trochu vyschol, tak som si posedel v prijemnej spoločnosti pravej talianskej reštaurácie, kde obsluhovali Maročania a prevádzkarom je Bratislavčan. 🙂 Ale napínavé to bolo aj počas objavovania JuRaVy, keď sme so v ústrety noci vybrali zdolať Biely kríž.

Takéto cyklotrasy vyžadujú čas a keď som v sedle, nie som s manželkou a deťmi. Ďakujem im, že tolerujú môj koníček.

Záverom len dúfam, že budúca sezóna bude priať cyklistike. Pokúsim sa na tomto mieste opísať zážitky z viacerých cyklotrás, ktoré, snáď, budú pre mnohých inšpiráciou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read more:
Ako budú vyzerať bicykle v blízkej budúcnosti?

 Asi tak, ako Vanhawks :). Má integrované GPS, s pomocou mobilnej aplikácie vás naviguje ukazovateľmi integrovanými priamo v riaditkách, upozorňuje...

Close