Okolo Slovenska 2023 v Poprade

 

Každý rok o takomto čase sa koná najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku. Okolo Slovenska dnes píše už 67. ročník. Druhá etapa mala záver v Poprade, v mojom takmer rodnom meste, čo som si teda nenechal újsť a vybral som sa pozrieť si cyklistické hviezdy dnešných dní.

Predpoveď počasia neklamala a splnila sa takmer do bodky. Lialo od skorého rána a už z Prešova vyrážali cyklisti za monzúnového dažďa. Dnes som teda nechal bicykel doma a pobral som sa na historické námestie v Spišskej Sobote autom tak, aby som stihol aj šprintérsku prémiu.

Vzhľadom na zlé počasie námestie teda nebolo preplnené, no zase nebolo ani prázdne. Celé sa to nieslo v takej komornejšej, ale dobrej nálade, aj vďaka organizátorom.

Pri prejazde cez šprintérsku prémiu bola ešte v úniku štvorica cyklistov, no do cieľa prišiel celý pelotón. Tak som cvakal mobilom, nech zachytím náladu medzi divákmi ale aj snahu cyklistov vyhrať.

Potom som sa vybral medzi autobusy cyklistických tímov pokukať na ich krásne stroje. Ani som nevedel ako, ocitol som sa pri autobuse Groupama-FDJ, kde sa dávala dokopy asi najväčšia hviezda tohtoročného pelotónu, Thibaut Pinot. Bleskovo som sa priplachtil a spravil si s nim selfie.

Prehliadka krásnych bicyklov zaujala, medzi nimi aj tím Caja Rural jazdiaci na bicykloch značky MMR, ktorej som hrdý majiteľ aj ja. Zaujali ma aj pastorky a iné detaily špičkovej techniky.

To už sa z pódia ozýval moderátor pozývajúci návštevníkov ku vyhláseniu výsledkov etapy. Postupne sa na pódiu vystriedali všetky hlavné postavy dnešnej etapy: Tim Merlier (vítaz etapy), Rémi Cavagna (žltý a zelený dres), Milan Vader (vrchársky dres), Matúš Štoček (najlepší Slovák), Colby Simmons (najlepší do 23. rokov), Jakub Otruba (najaktívnejší jazdec etapy).

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *