Hegyeshalom cez Neusiedle am See

 

Jojo v Bratislave a v práci voľno – tak málo stačilo, aby sme sa rýchlo rozhodli pre cyklovýlet. Po kalamitných veterných dňoch trochu pršalo, no nevzdali sme to. Všetko v duchu hesla “neexistuje zlé počasie, len zle oblečený cyklista”. Dokonca ani celodenná a celonočná migréna ma neodradila od jesennej cyklistiky. Vonku 6 stupňov, dosť veľa nad nulou, aby sme si užili jesennú cyklistiku.

Podľa predpovede už nemalo fúkať, tak sme sa rozhodli pre rovinatejší terén a namierili si to k Neusiedler See.

Vinné pivničky v Edelstal

Vinné pivničky v Edelstal

Smerom na Prellenkirchen sme obišli čarovné vinné pivničky v dedinke Edelstal. Už nepršalo, no bolo mokro a na inak čarovnom mieste bolo pochmúrne.

Mólo v Neusiedle am See

Opustené lavičky móla v Neusiedle am See

More – See – Neusiedler See

Na móle je reštaurácia, celá presklená – pôsobí tak trochu nóbl. Aj sme obávali, či nás pustia dnu, lebo od mokrej vozovky sme boli riadne špinaví. Rakúsky podnikateľský duch vyhral. Pekne nás usadili a obslúžili. Výborná káva a koláč zahriali. Pobrali sme sa ďalej smerom do Gols.

Gols spomína na Martina

Dedinka Gols je preslávená miestnymi vinármi. Už o niekoľko dní sa tam začína ochutnávka a predaj vína z dvorov, údajne stovka pivníc. No dnes sa v centre miestni chystali na oslavu Martina Luthera. Aj my sme si na jedného Martina spomenuli 🙂

Pozdrav z Hegyeshalomu pre kolegyňu

Cesta z Golsu cez Mönchhof do Nickelsdorfu bola peklo. Jazdili sme po cestách druhej a tretej triedy vo východnej časti Rakúska, no na ceste bolo až priveľa áut. Aj tých nákladných. Poryvy vetra vyskúšali, ako dobre sa kamarátime s bicyklom. Šťastne to dopadlo, podarilo sa dostať do Nickelsdorfu, kde sme si v odskúšanej reštaurácii pri stanici chceli dať obed. Prekvapilo nás, že v utorky je podnik zavretý, tak sme sa pobrali ďalej, smer Hegyeshalom.

Jazierko pri Hegyeshalome

Relax centrum Hegyeshalom 🙂

Z Hegyeshalom sa po rozbitej ceste, cez zabudnuté zákutia Maďarska, dostanete do Bezenye a Rajky.

Búrková činnosť nad Bratislavou nás našťastie nezasiahla

Pred hroziacou búrkou sme sa schovali v Tulipános Csarda a dali si obed.

Teľací wiener schnitzel v maďarskej csarde

… a pivo – všetko zaplatené slovenskými eurami

Po ceste domov nám príroda nakreslila veľa krásnych obrazov. Z jednej strany prudké slnko, z druhej tmavé ťažké mračná. Nebyť toho vetra po hrádzi smerom do Bratislavy, aj by sme si to viac užili.

Made by nature

Prešli sme 107 kilometrov a ani sme nezmokli. Určite sa pre túto trasu dajú nájsť cyklocesty, aby sme sa vyhli rušnej premávke, no na to sme nemali čas. Možno nabudúce.

3D Relive video

Trasa výletu

107 km s priemernou rýchlosťou 24 km/hod a s nastúpenými 562 metrami.

5,850 total views, 6 views today

One thought on “Hegyeshalom cez Neusiedle am See

  1. Pingback: Vítanie zimného slnovratu - Profesia na bicykli a moje cyklovýlety

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *