Ako si vytvoriť sumárnu mapu cyklovýletov?

 

Viacerí rekapitulujú rok v januári toho ďalšieho roka. Ja som si môj cyklistický rok zreakapituloval v marci :). Rozpamätával som sa, kde všade som bicykloval, aké rôzne zákutia našej krajinky som videl, kde v cudzine som brázdil cesty na bicykli. No toto všetko som chcel dostať do jednej mapy, do jednej vizualizácie mojich cyklovýletov. Možno aplikáciu, ktorá do Google Map zakreslí cyklovýlety za zvolené obdobie, poznáte a dávno využívate, verím však, že pre viacerých to bude novinka a tento článok zároveň návodom, ako postupovať, keď si budú chcieť zvizualizovať svoj rok. Tu je moja mapa.

Po otvorení linky s mojimi trasami sa zobrazí mapa s ľavým menu. V ňom sa dá kliknúť na trasu, čím si zobrazíte detailnú mapu trasy.

Ako si vytvoriť mapu aktivít?

Aplikáciu Strava predpokladám všetci cyklisti poznajú. Práve táto aplikácia má veľmi veľa rozšírení, lebo poskytuje rôznym tvorcom API, ktoré umožňuje robiť doplnkové služby. Jednou z nich je aj vykresľovanie máp. Ja som využil aplikáciu od www.jonathanokeeffe.com.

Výhodou tejto aplikácie je, že si viete pred exportom trás vylúčiť tie, ktoré ste v Strave označili ako commute, čiže na dochádzanie do práce alebo kdekoľvek po meste.

Po načítaní všetkých trás sa objaví linka na stiahnutie KML súboru. S ním si rozumie Google Map. Stačí si otvoriť My Maps (www.google.com/mymaps). Tam nájdete linku na Vytvoriť novú mapu. Veľmi intiutívne nájdte možnosť importovať mapu, takže nebude problém dôjsť do bodu, kde načítate spomínaný KML súbor. Google sa s nim pohrá a po chvíľke načíta na mapu všetky zaznamenané trasy zo Stravy. Ak predsa len bude medzi nimi taká, ktorú nechcete zobraziť, je možné ju vymazať v rozhraní My Maps.

Moje spomienky na cyklistický rok ma zaviedli do Talianska na Sella Rondu, do Chorvátska na Istriu, do Maďarska ku Balatónu, ale aj na východné či stredné Slovensko (pozri tu alebo tu). Pre mňa bola veľmi pamätná aj akcia Od Tatier k Dunaju. Najhustejšia sieť mojich trás je vykreslená pri Bratislave. Predovšetkým smerom do Rakúska, ale aj na sever ku Karpatom.

Tak si skúste naniesť všetky vaše cyklovýlety na mapu aj vy. Veľa zdaru a príjemné spomínanie.

10,249 total views, 3 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *