Holá holá, bicykel volá – otvorenie sezóny 2017

 

Jar sa nám pekne rozbehla, aj jarné klasiky sú už za nami. Vonku sme už zažili aj letné dní, i keď práve nasledujúci týždeň sa majú vyskytnúť prízemné mrazy. Neklamný znak toho, že máme apríl, kedy sa počasie zo dňa na deň mení aj o 15 stupňov.

Príroda sa prebúdza, alergikom do smiechu nie je, to viem, o čom hovorím, keďže som jedným z nich. Ale ani kýchanie a smrkanie ma neodradí, aby som videl kvitnúce lúky, pobehujúce srnky, skákajúcich zajacov a cítil tú parádu na sedle bicykla.

Od mája čaká všetkých opäť milá akcia Do práce na bicykli, ktorá má za cieľ vyzvať čo najviac ľudí na ekologickú dopravu do práve a upozorniť kompetentných, že ľudia by aj radi chodili do práce na bicykli, no potrebujú k tomu infraštruktúru: bezpečné cyklochodníky, praktické stojiská pre bicykle, v zamestnaní možnosť prezliecť sa či osprchovať. Stále sa môžete zaregistrovať, naša firma s cca 90 zamestnancami už zaregistrovala 4 tímy.

Rovnako v máji sa koná ďalšia milá akcia – Tatry-Dunaj, ktorú organizuje občianske združenie Nádej zastrešujúce ľudí so sklerózou multiplex a ich podporovateľov. Celé podujatie má 6 etáp. Organizátori budú radi, keď sa k tým etapám pridajú firemné kolektívy. Nejde o žiadny sponzoring, ozaj tým ľuďom ide o to, aby zdraví ľudia bicyklovali s tými so sklerózou. Profesia im bude robiť podporu v piatej etape z Nového Mesta nad Váhom do Trnavy.

Aby toho nebolo málo, v máji sa koná už tradičná Cesta priateľstva. Ešte sa tam zaregistrovať nedá, ale nepremeškajte to. Verím, že organizácia bude lepšia ako minulý rok.

Ani sa nenazdáme a bude tu jún a s ním aj deviaty ročník Profesie na bicykli. Už pripravujeme darčeky, za chvíľu zverejním propozície.

Teším sa na cyklistickú sezónu 2017 a všetkým vám prajem veľa šťastných kilometrov na dvoch kolesách.

4,674 total views, 4 views today

One thought on “Holá holá, bicykel volá – otvorenie sezóny 2017

  1. Pingback: Tímová cyklovačka...zmerajte si sily s pacientmi. - Združenie Nádej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *