Relive video a ako k nemu pridať hudbu

 

Pred mesiacom som sa dozvedel o službe Relive. Kamarátkin Facebook wall ukázal video, v ktorom bolo efektne cez 3D mapu naznačené, ako išla z práce domov bicyklom. Profesionálne spracované video, ktoré ma hneď dostalo a chcel som v tejto podobe vidieť aj svoje cyklotúry. Relive.cc je služba, ktorá spolupracuje so Stravou. Cyklistické udalosti zo Stravy prevedie do 3D mapy. Podstatné je mať prepojené konto medzi Stravou a Relive. Aby sa vám to video zgenerovalo, Relive si kladie tieto základné podmienky:

  • trasa musí byť dlhšia ako 10 km
  • spracováva to len cyklistické workouty
  • v Strave musí byť jazda označená ako verejná
  • nemôže sa jednať o Commute jazdu

Ukážka Relive videa, ku ktorému som po stiahnutí pridal hudbu a v Movie maker som tak obohatil samotné Relive video o zvukovú stopu.

Video ukazuje fotky priamo z trasy na mieste, kedy ste fotku spravili (maximálne desať fotiek). Zároveň vidíte základné štatistiky, ako prejdená vzdialenosť, prevýšenie a priemerná rýchlosť jazdy. Relive.cc pracuje zatiaľ v beta verzii. Sami tušíte, aké možnosti sa tu ponúkajú, takže sa teším na ostrú prevádzku Relive.

Tie videa sú super, no ešte viac zabavia, keď ich môžete obohatiť o hudbu alebo zakomponovať do celého dokumentu z vášho cyklovýletu. Na túto možnosť ma upozornil kolega, ktorý spravil geniálny dokument z piatej etapy podujatia Od Tatier k Dunaju aj napriek skleróze multiplex.

Medzitým sa Relive stalo vcelku populárne, používam ho často aj ja, no obohacujem ho o hudbu. Tak som dostával veľa otázok, ako to robím. Aby som sa neopakoval, spravil som k tomu krátke video, ktoré snáď pomôže všetkým nadšencom dokumentaristiky a cyklistiky zároveň. Nech sa páči 🙂

Ako stiahnuť Relive video?

Veľa krásnych kilometrov želám!

6,931 total views, 2 views today

2 thoughts on “Relive video a ako k nemu pridať hudbu

  1. Commute jazda je typ jazdy, kedy sa presuvas v meste do prace ci skoly. Nejde teda o sport, ale transport :).

    Pri editovani je mozne oznacit jazdu za Commute, ale defaultne to byva odkliknute. Jedine, ze by si si to zmenil.

     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *